Najlepsze technik treningu piłkarskiego, które pomogą Ci opanować pracę stóp‍Jako gracz piłki nożnej, będziesz miał za zadanie wykonać szereg umiejętności technicznych podczas każdej gry. Od przekazywania i strzelania do dryblingu i tacklingu, istnieje wiele trudnych zadań, które trener może poprosić o wykonanie w ramach gry opartej wiertła. Nawet jeśli jesteś zapalonym fanem piłki nożnej, łatwo jest przeoczyć znaczenie umiejętności technicznych w tym sporcie. Po tym wszystkim, nie ma czasu na krzykliwe ruchy, gdy piłka jest stale w ruchu w tempie. Kiedy wykonane dobrze, te ruchy mogą oddzielić przeciętnych graczy od gwiazd światowej klasy, są one również co utrzymać nawet najbardziej wykwalifikowanych graczy na palcach przez cały czas. Dla wielu zawodników praca stóp jest jednym z najtrudniejszych aspektów gry do opanowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie przyspieszenie po otrzymaniu podania, czy o podniesienie się po kontuzji bez utraty posiadania piłki, praca stóp może być czynnikiem, który decyduje o sukcesie lub jego braku.

Dribbling

Kiedy ludzie myślą o piłce nożnej, często skupiają się na strzelaniu, zdobywaniu bramek, a nawet pozycjach na boisku, ale bardzo niewielu mówi o umiejętnościach, które to umożliwiają. W rzeczywistości, drybling jest najbardziej prosty sposób dla gracza, aby przenieść piłkę w kierunku bramki. Chociaż może wydawać się to łatwe, ta podstawowa umiejętność jest bardzo trudna do wykonania na wysokim poziomie gry.

Kluczem do dryblingu jest utrzymanie kontroli nad piłką przez cały czas. Jeśli stracisz nad nią kontrolę, twój ruch się zatrzyma, a piłka prawdopodobnie zostanie przekazana przeciwnikowi. Udany drybler wie, jak rozszerzyć swój zasięg z piłką, jednocześnie utrzymując swoje ciało wystarczająco blisko, aby ją chronić. Kiedy drybling jest dobrze wykonywany, może stworzyć możliwości dla twojej drużyny, otwierając przestrzeń dla kolegów z drużyny do wykonywania podań. Może również pomóc w utrzymaniu piłki, jeśli przeciwnicy próbują ją ukraść. Niestety, drybling może również sprawić, że będziesz bardziej podatny na błędy. Zły drybling może prowadzić do przewrotów, które zmieniają grę ofensywną w defensywną.

Podanie

Jeśli w piłce nożnej chodzi przede wszystkim o zdobywanie bramek, to podania mogą być uważane za najważniejszą umiejętność w tym sporcie. Podanie jest tym, co dostaje zespół z defensywnej strony pola do ofensywy. Jest to ważne, aby pamiętać, ponieważ trener będzie prawdopodobnie sprawdzić swoje wykonanie przepustki pierwszy, przed wprowadzeniem w sytuacji, gdy trzeba wykonać strzał na bramkę. W podaniach chodzi o dokładność, szybkość i siłę, i ważne jest, aby opanować każdą z tych umiejętności. Jeśli jesteś graczem defensywnym, możesz znaleźć się podając piłkę z dala od swojej bramki, więc dokładność jest kluczowa, ponieważ nie chcesz zostać przechwycony. Szybkość i moc podania są również kluczowe w tych przypadkach. Szybsze podanie, zwłaszcza takie, które jest mocniejsze, zwiększa szansę, że twoje podanie dotrze do celu, zanim przeciwnik dosięgnie piłki.

Przesuwanie ciężaru ciała

Kiedy dryblujesz piłką lub próbujesz stworzyć przestrzeń między sobą a przeciwnikiem, prawdopodobnie zmieniasz swoją wagę z boku na bok. Przesunięcie ciężaru ciała pozwala na stworzenie pędu. Pomaga również utrzymać środek ciężkości nad stopami, co jest niezbędne, jeśli chcesz uniknąć bycia zaatakowanym przez przeciwnika. Jeśli przesuniesz ciężar ciała na jedną stronę, a następnie szybko wrócisz do centrum, tworzysz pęd i otwierasz przestrzeń dla siebie. Gdy zrobisz to dobrze, wygląda to prawie jak kołysanie biodrami z boku na bok, choć tak naprawdę ruch odbywa się od pasa w górę. .

Strzelanie

Jeśli przegapisz okazję do strzału podczas gry w piłkę nożną, prawdopodobnie dostaniesz kolejną szansę później, ale jeśli przegapisz swoją szansę na podanie piłki, okazja zniknie. Podczas gdy strzelanie jest kluczowe, zwłaszcza jeśli twoja drużyna jest w obliczu celu. Niestety, wielu piłkarzy nie poświęca wystarczająco dużo czasu na ćwiczenie strzałów. Zamiast tego skupiają się na podawaniu. Chociaż jest to ważne, ważne jest również, aby ćwiczyć swoje strzelanie. Strzelanie jest wszystko o technice i nie wymaga kolegów z drużyny. Podanie może również pomóc w poprawieniu strzelania, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał przekazać piłkę z dużą prędkością, co pomoże Ci uzyskać większą kontrolę nad piłką.

Atakowanie i obrona

Podczas gdy piłka nożna jest znana przede wszystkim jako sport, w którym celem jest zdobycie bramki i próbujesz przejść obok obrońców, możesz również znaleźć się w pozycji konieczności obrony. Atak i obrona są rzeczywiście bardzo podobne umiejętności. Musisz być w stanie szybko podejść do przeciwnika, spróbować ukraść mu piłkę, a następnie być w stanie oddalić się od niego lub utrzymać kontrolę nad piłką. Niestety, ludzie często podchodzą do tych sytuacji nieprawidłowo. Albo podchodzą zbyt szybko, więc źle oceniają prędkość piłki i tracą okazję do jej kradzieży, albo podchodzą zbyt wolno, pozwalając przeciwnikowi na podanie piłki obok nich.