Kilka wskazówek jak poprawić swoją grę w siatkówkęJeśli chodzi o podjęcie nowej aktywności sportowej, większość ludzi ma tendencję do skoku głową w dół i nurkowania w nim z całej siły. Jednak jeśli chcesz przenieść swoją grę w siatkówkę z poziomu przyjaciół do poziomu klubu, istnieje kilka małych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Jeśli jesteś nowy w świecie siatkówki lub po prostu potrzebujesz kilku drobnych poprawek, aby przenieść swoją grę z amatora do zawodowca, mamy kilka pomocnych wskazówek, które sprawią, że Twoja gra od zera do bohatera w krótkim czasie. Poświęcenie czasu i wysiłku teraz opłaci się później, gdy będziesz strzelał w obronie i szukał przestrzeni, a nie dostawał blokady w kółko przez dużo mniejszego obrońcę.

Analiza meczu

Kiedy jesteś w środku gry o wysokiej intensywności, może być trudno cofnąć się i przeanalizować swoje umiejętności. Jednak poświęcenie chwili na przećwiczenie pracy stóp może naprawdę pomóc Ci przenieść swoją grę na wyższy poziom. Jeśli nie jesteś pewien swojej pracy stóp, spróbuj wyrobić sobie nawyk oglądania materiałów filmowych lepszych graczy. Obserwując kogoś, kto wyróżnia się w danym sporcie, jesteś w stanie wychwycić małe rzeczy, które czynią go wielkim, zamiast skupiać się na jego wadach. Możesz również zapytać kogoś, kto jest bardziej doświadczony w sporcie, lub trenera, czy mają jakieś wskazówki dotyczące poprawy pracy stóp. Kiedy ćwiczysz pracę stóp, trenujesz swoje ciało, aby poruszało się w sposób, w jaki chcesz podczas gry. Oznacza to, że z większym prawdopodobieństwem będziesz powtarzał przećwiczone kroki, niż robił coś innego w gorącym momencie. Ćwicząc pracę stóp w warunkach niskiej presji, będziesz w stanie zidentyfikować obszary, nad którymi musisz popracować i ćwiczyć je tak długo, aż staną się Twoją drugą naturą.

Twój rzut jest jedną z pierwszych części gry, którą prawdopodobnie wykonasz przed meczem i jedną z ostatnich rzeczy, które zrobisz przed meczem. To jest czas, aby zrobić krok wstecz i przeanalizować swój rzut. Czy jest ono płynne, czy też masz wrażenie, że sięgasz po piłkę? Czy twój nadgarstek jest ustawiony, czy też rzucasz piłkę? Czy twój kciuk jest skierowany do ciebie czy do siatki? Miejmy nadzieję, że masz trenera, który będzie krytykował twój rzut, ale jeśli nie lub nawet jeśli jesteś trenerem, możesz użyć aplikacji o nazwie Game Vision. Ta aplikacja pozwala zarówno na analizę własnego rzutu, jak i rzutów od innych graczy. Wykorzystuje technologię rozpoznawania obrazu, aby odebrać różne części twojego rzutu i daje ci procentowy wynik na podstawie tego. Ta aplikacja to świetny sposób na śledzenie swoich postępów i sprawdzenie, czy poprawiasz się w sposób naturalny, czy też potrzebujesz dodatkowej pomocy w zakresie techniki. Analizowanie swojego rzutu to tylko jeden ze sposobów, aby upewnić się, że skupiasz się na małych rzeczach, które mogą zrobić wielką różnicę w twojej grze.

Znajdź zaufanego kolegę z drużyny

Znalezienie kolegi z drużyny, który możesz rozwijać się, aby zaufać w czasie, jest jak znalezienie dobrej bratniej duszy. Powierzenie komuś na boisku swojego życia to poważna sprawa i nie jest to coś, z czym chcesz się spieszyć. Jednakże, gdy będziesz grał coraz więcej meczów, prawdopodobnie zaczniesz zauważać, że masz stałego kolegę z drużyny. To jest idealny czas, aby zacząć budować trochę zaufania i skoczyć do głębokiego końca z nimi. Kiedy zaczynasz budować relację z osobą, którą widzisz regularnie, możesz zacząć naprawdę polegać na sobie nawzajem. Oznacza to, że jeśli jesteś w trudnej sytuacji i są otwarte, są bardziej prawdopodobne, aby przejść do ciebie niż ktokolwiek inny.

Odpowiedni trening

Trening drop-ball brzmi jak coś, co możesz zrobić, jeśli jesteś kontuzjowany lub odzyskuje, ale może rzeczywiście pomóc poprawić swoją grę, jeśli dodać go do swojej rutyny. Trening drop-ball polega na tym, że ty i twoi koledzy z drużyny upuszczacie sobie nawzajem piłkę, a następnie uderzacie ją z powrotem do siebie tak długo, jak możecie. Jest to świetny sposób, aby zbudować swoją koordynację ręka-oko, siłę rdzenia i siłę ramion, które są wszystkie kluczowe czynniki w udanej grze w siatkówkę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, rób to przez co najmniej 15 minut dziennie, każdego dnia. Będzie to oznaczało, że jesteś w stanie zbudować solidną koordynację ręka-oko, siłę rdzenia i siłę ramion w czasie, co wszystko poprawi Twoją grę.

Rozwiń solidny rdzeń i siłę nóg

Podczas gdy koordynacja ręka-oko, siła rdzenia, i siła ramion są wszystkie ważne czynniki w poprawie swojej gry, siła nóg jest często zapomniane o. Posiadanie silnego rdzenia i siły nóg pozwoli Ci poruszać się po korcie łatwiej i sprawniej, co oznacza, że zużywasz mniej energii i szybciej docierasz do piłki.

Chociaż możesz wykonać wiele ćwiczeń w domu, może to być nieco trudne, gdy grasz w sport zespołowy i musisz stale się poruszać. Aby jak najlepiej wykorzystać czas na treningu, wykonaj te ćwiczenia z kolegami z drużyny.

Świetne ćwiczenie rdzenia to plank hold, w którym dostajesz się do pozycji plank i utrzymujesz ją tak długo, jak możesz. Innym świetnym ćwiczeniem jest wspinaczka górska, w której ustawiasz się w pozycji pompki i na przemian przyciągasz kolano do łokcia.

Jeśli chodzi o siłę nóg, fantastycznym ćwiczeniem są wypady, przysiady i wykroki.

Wyznacz sobie mini cele

Gdy pracujesz nad osiągnięciem głównego celu, łatwo jest się zniechęcić i stracić z oczu swoje postępy. Właśnie dlatego wyznaczanie mini-celów może pomóc ci pozostać na torze i zmotywować się. Jeśli chcesz poprawić swoją grę, jest kilka kluczowych obszarów, na których możesz się skupić.

  • Technika - Upewnij się, że skupiasz się na mniejszych szczegółach, które robią wielką różnicę. Mogą to być takie rzeczy jak praca stóp, ułożenie rąk i rzut.
  • Fitness - To wiąże się z siłą nóg i siłą rdzenia, którą chcesz rozwijać.
  • Nastawienie - Jest to ważne zarówno dla Ciebie, jak i dla zespołu. Jeśli nie jesteś skupiony, prawdopodobnie nie poprawisz swojej gry. Zespół również musi być w dobrym nastroju i cieszyć się sobą, w przeciwnym razie prawdopodobnie nie będzie tak udany, jak mógłby być.

Istnieje wiele małych zmian, które możesz wprowadzić do swojej gry, aby przenieść ją z poziomu amatorskiego na poziom pro. Możesz poprawić swoją grę, ćwicząc swoją pracę stóp, analizując swój rzut, znajdując zaufanego kolegę z drużyny, dodając w praktyce drop-ball, a także nie bojąc się biegać, wyznaczając mini-cele i rozwijając solidny rdzeń i siłę nóg. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do przeniesienia swojej gry na wyższy poziom.