Siatkarskie sztuczki i porady dla lepszych wynikówSiatkówka jest szybkim i wymagającym fizycznie sportem, co sprawia, że konieczne jest posiadanie szybkiego refleksu i skutecznej strategii przez cały czas. Aby poprawić swoje wyniki na boisku, będziesz musiał ćwiczyć jak najwięcej. Aby stać się lepszym graczem, musisz nauczyć się kilku najbardziej skutecznych ćwiczeń siatkarskich. Nie tylko to, ale będziesz również potrzebował wskazówek i sztuczek od profesjonalistów. Oto niektóre z najbardziej przydatnych siatkarskich sztuczek i wskazówek, które pomogą Ci lepiej radzić sobie w meczach.

Rozgrzewka i rozciąganie przed meczem

Po pierwsze i najważniejsze, rozgrzewka przed meczem jest niezbędna. Chcesz, aby Twoje mięśnie były rozluźnione, gibkie i przygotowane do użycia na najwyższych obrotach. Dynamiczne rozciąganie jest idealne do rozgrzewki, ponieważ zwiększa zakres ruchu bez zwiększania ryzyka kontuzji. Świetnym sposobem na rozgrzanie mięśni jest również moczenie ich w ciepłej wodzie. Możesz rozważyć złapanie butelki z gorącą wodą przed meczem - będzie to niesamowicie pomocne, jeśli grasz w zimnej pogodzie!

Oprócz rozciągania, powinieneś skupić się na rozgrzaniu swoich stawów i więzadeł. Można to zrobić za pomocą lekkich ćwiczeń nadgarstków i kostek. Świetnym pomysłem jest również przećwiczenie przed meczem swoich jump serve'ów i spikesów. To pomoże Ci się rozgrzać i skupić na nadchodzącym meczu.

Praca stóp

Nie ma nic ważniejszego niż poprawa pracy stóp, jeśli chodzi o grę w siatkówkę. Dryblowanie piłki tam i z powrotem jest świetnym sposobem, aby ćwiczyć swoją pracę stóp. To ćwiczenie jest świetne do poprawy zarówno twojej szybkości, jak i refleksu.

Wiertło nurkowania pomaga reagować na strzały z drugiej drużyny, schodząc nisko i szybko odzyskując. Pomoże to Twojemu partnerowi przyzwyczaić się do Twoich szybkich ruchów, co jest niezbędne w siatkówce na wysokim poziomie.

Ćwiczenia z wślizgiem są świetne do poprawy pracy stóp i koordynacji ręka-oko. Pomaga również poprawić swój czas podczas skoków do bloku i odbioru piłki.

Obserwuj ruchy kolegów z zespołu

Wiedza o tym, gdzie są twoi koledzy z drużyny przez cały czas jest kluczowa dla sukcesu na boisku. Najlepszym sposobem na poprawę tej umiejętności jest wyrobienie w sobie nawyku ciągłego rozglądania się. Możesz wykorzystać niektóre z tych pomocnych sposobów, aby upewnić się, że zawsze jesteś świadomy swoich kolegów z drużyny i ich pozycji na boisku:

  • Możesz zawsze patrzeć na linię końcową. Kiedy to zrobisz, będziesz w stanie śledzić całe boisko.
  • Możesz również spróbować śledzić pracę stóp swoich kolegów z drużyny. Dzięki temu będziesz miał oko na piłkę i będziesz wiedział, gdzie będą twoi koledzy z drużyny po otrzymaniu piłki.
  • Na koniec, zawsze możesz mieć oko na siatkę. To pomoże Ci wiedzieć, gdzie są Twoi koledzy z drużyny i gdzie jest piłka przez cały czas.

Zawsze miej plan, abyś wiedział co będziesz robił w ataku i obronie

Posiadanie planu gry zarówno w ataku, jak i w obronie to świetny sposób na poprawienie swoich wyników. Posiadanie strategii i wiedza o tym co będziesz robił przez cały czas jest świetnym sposobem na pozostanie skupionym i pewnym siebie na boisku.

W ataku, będziesz chciał się skupić na stworzeniu rytmu gry swojej drużyny. Możesz to zrobić poprzez podawanie piłki w regularnych odstępach czasu i oddawanie regularnych strzałów. W obronie, będziesz chciał skupić się na byciu agresywnym i powstrzymywaniu przeciwników od oddawania strzałów. Możesz to osiągnąć poprzez trzymanie rąk w górze, skakanie i efektywne wykorzystanie ciała.

Ustal rytm gry podaniami

Aby stać się lepszym graczem, będziesz chciał ustalić rytm gry podaniami. Możesz to zrobić, zawsze podając piłkę tam i z powrotem. Możesz to zrobić, mając różne pary podawać piłkę tam i z powrotem do siebie. Jest to świetny sposób, aby poprawić swój czas i dokładność podczas przekazywania piłki.

Innym świetnym sposobem, aby ustalić rytm z gry przechodzącej jest wykonanie wiertła drabiny. Aby to zrobić, będziesz potrzebował drabiny i kolegi z drużyny. Pierwszy gracz przekazuje piłkę do drugiego gracza, który przekazuje piłkę z powrotem do pierwszego gracza. Jest to łatwy sposób, aby ustanowić rytm z gry przechodzącej i poprawić swoją dokładność i czas.

Trzymaj się nisko podczas blokowania i skakania

Blokowanie i skakanie to dwie najważniejsze umiejętności w siatkówce. Chcesz być tak nisko jak to możliwe podczas blokowania, abyś był przygotowany na każdy strzał i mógł uderzyć piłkę tak mocno jak to możliwe. Chcesz również być tak nisko, jak to możliwe podczas skoków, aby uzyskać maksymalny czas lotu.

Możesz ćwiczyć pobyt niski podczas blokowania i skoki po prostu skupiając się na nim podczas treningu i ćwiczeń. Możesz także skupić się na utrzymaniu rąk w górę podczas blokowania, aby uderzyć piłkę z rękami, w przeciwieństwie do ramion.

Siatkówka to szybki, wymagający fizycznie sport. Aby poprawić swoje wyniki na boisku, będziesz musiał ćwiczyć tak dużo, jak to możliwe. Aby stać się lepszym graczem, będziesz musiał nauczyć się kilku najbardziej skutecznych ćwiczeń siatkarskich. Nie tylko to, ale będziesz także potrzebować wskazówek i sztuczek od profesjonalistów.

Oto kilka najbardziej przydatnych siatkarskich sztuczek i wskazówek, które pomogą Ci lepiej radzić sobie w meczach: Po pierwsze i najważniejsze, rozgrzewka przed meczem jest niezbędna. Chcesz, aby Twoje mięśnie były luźne, gibkie i przygotowane do wykorzystania w ich szczytowej formie.