Najlepsze wskazówki dla początkujących, jak poprawić umiejętności siatkarskieWłaśnie zacząłeś grać w siatkówkę. Prawdopodobnie nie jesteś jeszcze w tym zbyt dobry. Ale chcesz stać się lepszy. Szybko. Dobra wiadomość: podniesienie swoich umiejętności nie zajmie tak dużo czasu, jak myślisz. Jeszcze lepsza wiadomość: istnieje kilka prostych wskazówek i trików, które mogą zrobić dużą różnicę w tym, jak szybko poprawisz swoją grę od tego momentu. Oto 10 najlepszych wskazówek dla początkujących, jak szybko poprawić umiejętności siatkarskie, abyś mógł zacząć miażdżyć te zestawy i spike hits jak zawodowcy raczej wcześniej niż później!

Zaangażuj się w ustaloną rutynę ćwiczeń

Prawdopodobnie słyszałeś to już wiele razy: "Praktyka czyni mistrza". Ale jak wiele osób faktycznie zobowiązać się do regularnego harmonogramu ćwiczeń? Niewiele. Musisz ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu, aby zobaczyć prawdziwy postęp. Być może nie zobaczysz rezultatów natychmiast, ale jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, będziesz zaskoczony, jak szybko twoja gra może się poprawić. Im więcej ćwiczysz, tym więcej się nauczysz, tym więcej będziesz pamiętał jak robić rzeczy poprawnie i tym więcej umiejętności będziesz budował. W rezultacie, twoja gra będzie się poprawiać szybciej. Twoim pierwszym priorytetem, jeśli chodzi o to, jak szybko poprawić swoje umiejętności siatkarskie, jest zaangażowanie się w regularną rutynę ćwiczeń. Zrób z tego nawyk: zaplanuj to w swoim kalendarzu i nie pozwól, by cokolwiek stanęło na przeszkodzie. Pamiętaj: to, co dostajesz z siatkówki jest bezpośrednio związane z tym, co wkładasz w to. Im więcej ćwiczysz, tym więcej będziesz z tego miał.

Ćwicz swoje najważniejsze umiejętności

Ważne jest, aby ćwiczyć swoje podstawowe umiejętności, takie jak ustawianie i podawanie, jeśli jesteś początkujący. Ważne jest również, aby ćwiczyć umiejętności, które są bardziej zaawansowane. Ale jeszcze ważniejsze jest, aby ćwiczyć swoje najważniejsze umiejętności. Jakie są najważniejsze umiejętności w siatkówce? Przede wszystkim musisz umieć dobrze serwować, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą robisz w meczu. Następnie, musisz umieć dobrze przyjąć serw. Każdy punkt zaczyna się od serwu, a jeśli nie potrafisz go prawidłowo przyjąć, nie zdobędziesz wielu punktów. Wreszcie, musisz być w stanie uderzyć potężnie i konsekwentnie, i musisz być w stanie skutecznie blokować. Wszystkie te rzeczy są ważniejsze niż pewne podstawowe umiejętności, takie jak ustawienie, które zawsze możesz poprawić, ale nie jest tak istotne. Ćwicz najpierw swoje najważniejsze umiejętności, a twoja gra będzie się szybciej poprawiać.

Skup się na technice podczas treningu

Nawet jeśli musisz najpierw skupić się na najważniejszych umiejętnościach, nie chcesz ignorować swoich podstawowych umiejętności. Musisz je podtrzymywać. Nawet jeśli skupiasz się na swoich bardziej zaawansowanych umiejętnościach, musisz to robić zachowując swoje podstawowe umiejętności. Jednym ze sposobów na to jest wykonywanie mini-umiejętności. Mini-umiejętności to krótkie zestawy 2 lub 3 powtórzeń, w których ćwiczysz swoje podstawowe umiejętności po kolei. Na przykład, możesz zrobić mini-skut, gdzie skupisz się na swoim skoku, huśtawce ramion i umieszczeniu rąk podczas ustawiania. Możesz ćwiczyć mini-umiejętności na początku treningu, na końcu treningu lub w obu przypadkach. Pomagają one skupić się na podstawowych umiejętnościach i utrzymać je.

Nie zapominaj o małych mięśniach

Być może skupiasz się na mięśniach rdzenia, gdy ćwiczysz swoje umiejętności siatkarskie. Ale czy wiesz, że w rzeczywistości w ludzkim ciele znajduje się ponad 700 mięśni? I że tylko 20 z nich odpowiada za 80% wszystkich ruchów? Czy wiesz również, że jeśli skupiasz się tylko na dużych mięśniach rdzenia, możesz zaniedbać aż 595 innych mniejszych mięśni? To może prowadzić do braku równowagi i kontuzji. Nie zapominaj więc o małych mięśniach, gdy wzmacniasz swoje umiejętności siatkarskie. Skup się na wszystkich mięśniach, których musisz użyć, a nie tylko na mięśniach rdzenia. Dzięki temu będziesz bardziej zrównoważony, bardziej wolny od urazów i pomożesz zbudować bardziej kompletną siłę w swojej grze.

Znajdź partnera, który może rzucić ci wyzwanie

Jeśli chcesz szybko się poprawić, musisz znaleźć partnera, który może rzucić ci wyzwanie i popchnąć cię do granic możliwości. Nie możesz grać z początkującym, bo się znudzisz, stracisz zainteresowanie i nie poprawisz się. Potrzebujesz kogoś, kto jest lepszy od ciebie, kto może rzucić ci wyzwanie i zmusić cię do cięższej pracy. To pomoże ci poprawić się szybciej, ponieważ będziesz miał więcej z praktyki. Będziesz starać się bardziej, być bardziej skoncentrowany, i być popychany do swoich granic. Partner pomoże Ci również skupić się na chwili obecnej. Nie możesz martwić się o przeszłość lub przyszłość, kiedy grasz. Jest to świetny sposób, aby ćwiczyć bycie w chwili obecnej, a to pomoże Ci poprawić swoją grę.

Nie bój popełniać błędów

Będziesz popełniać błędy, kiedy uczysz się nowej umiejętności. Jest to normalne i można się tego spodziewać. Kiedy popełniasz błąd, masz okazję się z niego nauczyć. Jednak wiele osób obawia się popełniania błędów, więc nie starają się wystarczająco mocno, nie koncentrują się wystarczająco i nie wkładają w to wystarczająco dużo wysiłku. To prowadzi do braku poprawy i jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie poprawiają się tak szybko, jak mogliby. Nie bój się porażki. Jest to część procesu uczenia się i doskonalenia. Tak więc, kiedy uczysz się nowej umiejętności, nie skupiaj się na tym, żeby zrobić to dobrze. Skup się na włożeniu 100% wysiłku i staraniu się tak mocno, jak tylko możesz. Następnie, jeśli popełnisz błąd, wyciągnij z niego wnioski. To pomoże ci szybko się poprawić i sprawi, że będziesz znacznie lepszym graczem w dłuższej perspektywie.